Obrázky z Francie

N
avštivte s námi kouzelný ostrov Belle-Île-en-Mer, kde jsem jako au-pair strávila víc jak půl roku. 

Zápisky au-pair I.

Pokud vás zajímá, jaké byly mé tři měsíce jako au-pair na ostrově Belle-ile, navštivte můj bývalý blog Belle vie en Mer.

Zápisky au-pair II.

Prvních 20 dnů au-pair aneb o tom, jak jsem znovu opustila mého nejmilovanějšího a odjela hlídat dvě děti na ostrov Belle-ile, jaké bylo shledání s rodinou po roce, a také o tom, co už jsem tu stihla.

25. den au-pair aneb o tom, kde se vlastně nacházím, a jak se žije na malém ostrově. Seznamte se s Belle-Île-en-Mer, Krásným ostrovem na moři.

40. den au-pair aneb o rodině, ve které žiji a týdnu, kdy měli všichni dovolenou a měli jsme si užívat volna.

49. den au-pair aneb o tom, jak se mi to tu krátí. O počasí a nevyzpytatelném moři. A o tom, jak mi měsíc a půl trvalo se do něj vůbec ponořit.

57. den au-pair aneb o tom, jak můj milovaný a má sestra konečně dorazili na Krásný ostrov a o tom, jak si to tu užíváme, i když počasí není zrovna slunečné. Představujeme vám Krásný ostrov na Moři: Les Poulains a městečko Sauzon.

58. den au-pair aneb o tom, jak se na nás konečně počasí usmálo. Seznamte se s pláží Port Andro a Baluden.

59. den au-pair aneb poznejte s námi jižní cíp ostrova, Le Skeul.

62. den au-pair aneb o dalším krásném slunečném dnu na Krásném ostrově. Tentokrát se podíváme na ikonická ostrovní místa, Les Aiguilles, Port Coton a západ slunce na Le Skeul, v krátkém videu se s námi projeďte na kajaku.

Zápisky au-pair III.

Belle-Île-en-Mer I. aneb jsme tu zase. Nevěřili jsme tomu, ale tentokrát spolu. Jako au-pair couple.

Belle-Île-en-Mer II. aneb chtěli bysme navázat na loňské zápisky a představit vám zase kousek ostrova. Malebný Sauzon a crêperie Les Embruns, západ slunce na Les Poulains.

Belle-Île-en-Mer III. aneb jak jsme navštívili místní „sušenkárnu“ La Bien Nommée a jak ji určitě musíte navštívit i vy.

Zápisky au-pair IV.

Belle-Île-en-Mer počtvrté. Aneb čtyřikrát a dost?

Z cest

Strasbourg, hlavní město Vánoc. 

Brusel, hlavní město Belgie.

O francouzských tradicích

Chandeleur neboli Hromnice. Po celé Francii se smaží palačinky a obrací se s mincí v ruce. To aby se vám celý rok dařilo.

Épiphanie neboli Svátek Tří králů. Na severu Francie se peče tzv. la galette de Rois z listového těsta, na jihu zase tzv. brioche de Rois z těsta kynutého. Koláč s malou figutkou uvnitř se rozdělí na tolik částí, kolik je v domě hostů, plus jeden navíc.

Fête de la musique neboli Svátek hudby. Jeden den v roce si každý může zorganizovat vlastní koncert přímo na ulici. Je to den hudby, oslava začátku léta, přátelství a dobrého jídla.

Le 14 juillete neboli Národní svátek. Ve Francii oslavují začátek Velké francouzské revoluce. V Paříži se konají vojenské přehlídky, večer pak po celé Francii ohňostroje.

O francouzské kuchyni

O francouzské snídani aneb snídaně je základ dne.

1 Response

Leave a Reply