49. den au-pair

O tom, jak se mi to tu krátí. O počasí a nevyzpytatelném moři. A o tom, jak mi měsíc a půl trvalo se do něj vůbec ponořit.

IMG_6223IMG_5636IMG_1800IMG_6111IMG_6517IMG_6124IMG_6133IMG_6134IMG_6151

Tiše se usmívám nad všemi těmi fotkami z dovolené, které zaplňují sociální sítě. Jak se na nich jejich majitelé koupou v moři nebo opalují na pláži. Vím, že občas také provokuji fotkami prosluněných písečných pláží a krásně modrého moře, ale nenechte se zmást. Nacházím se v Bretani. A i když tu svítí sluníčko žádné velké vedro se tu nekoná. Pro nás zimomilné (nebo také horko nemilné) je tu ideálních 25°C max. A aby nám nebylo i tak horko, fouká do toho studený přímořský větřík. Takže to pak, když jdu na pláž, si mimo plavky a ručník beru taky mikinu nebo svetr.

Moře je tu nádherné. Ne, opravdu. Když zasvítí slunce, je překrásně modré. Přesně takové, jaké bývá na propagačních materiálech cestovních agentur. Ještě krásnější. A pokud zrovna nejsou pláže pod invazí medúz nebo mořských řas vyplavených přílivem, moře je nádherně křišťálové. A tím to končí. Pokud se chcete v moři koupat, tak vám doporučuji si pořídit takový ten potápěčský skafandr. Nebo musíte mít pořádnou hroší kůži. Voda tu teď má krásných 18°C. Jediný, kdo se v takových teplotách koupe jsou děti nebo pár ostrovanů, kteří si za ty roky už zvykli. No, já si nezvykla. Párkrát jsem se odhodlala, ale zvládla jsem se ponořit jenom po kolena.

To zrovna voda měla 16°C a sluníčko nesvítilo, když jsem si řekla, že si konečně zaplavu. Pomalým postupováním jsem se dostala až po pás. Po chvilce jsem cítila, vlastně po chvilce jsem necítila vůbec nic. Byla jsem tak promrzlá, že jsem nedokázala ani hýbat nohama. A tak jsem to zase vzdala a říkala si, že se letos už v moři neokoupu.

Jenže pak se nám tu stala doma taková menší nehoda a byli jsme nuceni opustit dům na několik hodin. A kam jinam jít, než na pláž. Sluníčko krásně svítilo, do toho foukal větřík, však už to znáte. A já si říkala, že už mi zbývá jen týden, než dojede můj milý, a že když už se neokoupu teď, tak nikdy. A víte co? Já to dokázala. Trvalo mi to asi půl hodiny, protože voda byla opravdu ledová, ale já to dokázala. Konečně můžu říct, že jsem se také koupala v moři! A bylo to super.

Leave a Reply