58. den au-pair

O tom, jak se na nás konečně počasí usmálo. Seznamte se s pláží Port Andro a Baluden.

IMG_0317 IMG_0461 IMG_0471

Na ostrově je něco kolem 60 pláží. Tři největší (a také nejnebezpečnější), Grands Sables, Donnant, Herlin, jsou v létě pod dozorem plavčíků. Jsou to totiž pláže, kde narazíte na největší vlny, které lákají spoustu surfařů. Pokud se rozhodnete navštívit jednu z těchto pláží s dětmi, dávejte obrovský pozor, i když je moře zcela klidné, protože moře je tu opravdu nevyzpytatelné. Ani se nenadějete a dítě vám zmizí pod vodou.

IMG_0444

Nejoblíbenější pláž dětí, a vůbec na ostrově, je pláž Port Andro. Je to menší pláž na jihu ostrova s asi nejteplejší vodou v moři. Jak jsem již psala, každé pondělí, středu a pátek od 10:00 si sem můžete přijít zacvičit gymnastiku, kterou hbitě předcvičuje Jacques, 80.letý plavčík.

IMG_0454 IMG_0495

Pokud vás přelidněné pláže moc nelákají a chcete se pokochat krásnou ostrovskou přírodou, navštivte pláž Baluden. Je to menší pláž nacházející se hned vedle pláže Herlin, ale ne tolik nebezpečná a přelidněná. Dostanete se na ni hned několika způsoby. Můžete zaparkovat na parkovišti kousek od pláže a jen k pláži sejít nebo jako my, zaparkovat na parkovišti pláže Herlin a po útesu k pláži dojít. Je to sice horší cestou, ale za ty výhledy to stojí.

IMG_0533 IMG_0536 IMG_0535

Večer se pak ještě stavte do Le Palais na zmrzlinu ze slaného karamelu, kterou si vychutnejte s výhledem na moře.

Leave a Reply