57. den au-pair

O tom, jak můj milovaný a má sestra konečně dorazili na Krásný ostrov a o tom, jak si to tu užíváme, i když počasí není zrovna slunečné. Představujeme vám Krásný ostrov na Moři: Les Poulains a městečko Sauzon.

IMG_0167 IMG_0173 IMG_0198

Jak jsme slíbili, budeme se snažit vám představit Belle-île – nejznámější turistická místa i skryté pláže.

IMG_0248 IMG_0249 IMG_0251

Les Poulains

Pokud zavítáte na ostrov, Les Poulains je jedno z mnoha míst, které nesmíte minout. Už jenom proto, že je to ten nejsevernější bod ostrova. Na malém poloostrově, který je přístupný pouze za odlivu, se nachází typický bílý maják s červenou střechou. Kdysi dávno v něm žil strážný majáku, ale v dnešní době je již maják elektrizovaný a slouží pouze jako muzeum. V zimě tu fouká takový vítr, že i auto si musel strážný přivazovat. Později k majáku přibyla i zeď, aby bylo auto alespoň trochu v závětří.

Na stejném místě naleznete také dům (pevnost) slavné francouzské herečky Sarah Bernhardt (1844-1923), který si za nějaké to euro můžete prohlédnout. Sarah Bernhardt je přirovnávána k Lady Gaga. Byla první opravdová celebrita, ve své době trošku „exot“, všemi obdivována. To, že spala v rakvi nebo jako první herečka procestovala celý svět, to vás nemůže překvapit. Co ale překvapilo mě je, že ji několikrát zpodobnil Alfons Mucha [čti Myša]. Kousek od jejího domu můžete najít „křeslo“, které si nechala vytesat ve skále, aby mohla odpočívat při pohledu na moře.

IMG_0291 IMG_0293 IMG_0317 IMG_0302

 

Sauzon

Sauzon [sozon] je jedna ze čtyř hlavních obcí tady na ostrově. Je to krásný barevný přístav. Pokud do Sauzonu dorazíte při odlivu, najdete všechny loďě ležet na mořském dnu. Toho pak využívají místní a vybaveni gumáky a ostrým nožíkem se prochází mezi loďmi a rybaří mořské plody.

IMG_0253 IMG_0261 IMG_0257 IMG_0267 IMG_0275

Leave a Reply