63. den au-pair

Náš nádherný pobyt na Krásném ostrově se pomalu blíží ke konci, a tak plnými doušky nasáváme ostrovní atmosféru. Farmářské trhy, malé obchůdky s tradičními výrobky, Citadelle. To vše v hlavním městečku Le Palais.

IMG_1281 IMG_1274 IMG_1231 IMG_1232

Na ostrově se nachází 4 správní města, Locmaria, Bangor, Sauzon a Le Palais. To největší a nejdůležitější z nich je právě Le Palais. Nachází se tu nemocnice, supermarket, benzinová pumpa a přístaviště. Mimo jiné je to také nádherné historické městečko, ve kterém určitě nesmíte minout úzké uličky plné stylových obchůdků nebo farmářské trhy, které se konají každé letní ráno.

IMG_1133 IMG_1131

Do Le Palais vedou asi jen dvě cesty. Ta hlavní je opravdu zážitkem. Aby jste se dostali do centra Le Palais, musíte projet dvěmi historickými branami, Porte Bangor a Porte Vauban. Ale. Není to tak jednoduché. Obě brány jsou tak úzké, že se do nich vleze jenom jedno auto. Navíc na konec brány Porte Bangor nedohlédnete. Tak jak tedy projet, když troubení je přísně zakázáno? Zeď je natřena reflexní barvou a při vjezdu do brány stačí problikávat dálkovými světly. U brány Porte Vauban má zase přednost ten, kdo vyjíždí z centra Le Palais.

IMG_1275IMG_1138 IMG_1169 IMG_1243 IMG_1251 IMG_1272 IMG_1235

Brány jsou součástí historického opevnění města, a mezi nimi se nachází rozlehlý park. Navštivte místní cukrárnu a nebo čokoládovnu La Palantine a vychutnejte si tradiční francouzské dortíky právě při procházce parku.

IMG_1271 IMG_1246 IMG_1270

Pokud se zeptáte, co je dominantou Le Palais, všichni vám odpoví, že je to Citadelle. Tato pevnost, která v dnešní době slouží jako muzeum a hotel, brání Belle-ile už od 15. století. Sehrála důležitou roli v historii jak ostrova, tak Francie. Pokud vyrazíte na citadelu po 18:00 hodině, můžete se zdarma projít po rozlehlých zahradách, které jsou obyčejně součástí placené prohlídky muzea.

IMG_1269

Leave a Reply