Crêpes Suzette

Rok utekl jako voda a už tu máme zase Hromnice. Po celé Francii se slaví Chandeleur, smaží palačinky a obrací se s mincí v ruce. To, aby se vám celý rok dařilo.

IMG_8662 IMG_8660

My jsme letos tradici nedodrželi, protože palačinky už nesmažíme na pánvi, ale jako správní „crêpières“ na kramouzu. Ale nic nám nebránilo si palačinky připravit. A zrovna ty francouzské nejslavnější – crêpes Suzette.

Tyto pomerančové palačinky můžete pro efekt podávat flambované, nicméně původní recept s flambováním nepočítá. Také můžete narazit na variantu, kdy se palačinky v pomerančovém karamelu obalí celé, a teprve poté se servírují. A v neposlední řadě alkohol. Bohužel jsme doma neměli tradiční Grand Marnier nebo Curaçao, proto jsem použila to, co doma bylo. Napoleon. A výsledek byl tak jak tak skvělý.

Toto palačinkové těsto se může zdát řídké, a abych vám pravdu řekla, na krampouzu se mi s ním moc dobře nepracovalo – velmi špatně se roztíralo. Nicméně výsledná chuť je naprosto perfektní. Francouzi jsou zvyklí do palačinek používat mnohem, mnohem více vajíček – na jeden litr mléka až 6-8 vejcí.

Tento recept pochází z kuchařky Larousse des desserts de Pierre Hermé, nicméně prošel několika úpravami. Pomerančový karamel jsem zase odkoukala od Gordona Ramsaye tady.

 

[kindred-recipe id=“2039″ title=“Crêpes Suzette“]

 

Leave a Reply