Mrkvové kapsičky s malinovou marmeládou

U
 nás v práci, v Coffee Library Zbrojnice, máme mrkvové kapsičky s malinovou marmeládou. Vždy se stihnou prodat dřív než si nějakou koupím. A protože jsem v pátek na ně měla strašnou chuť, a protože mi zmizely přímo před nosem, rozhodla jsem se, že si upeču vlastní. O víkendu jsem prolistovala maminčiny recepty, našla recept na mrkvové šátečky, přidala jsem malinovou marmeládu a dneska už si pochutnáváme na vynikajících kapsičkách. Už chápu, proč jsou tak oblíbené. 

Mrkvové kapsičky s malinovou marmeládou
35 ks

250 g změklého másla
1 lžíce třtinového cukru (nemusí)
lžička vanilkového prášku
1 žloutek
150 g nastrouhané mrkve
kůra z 1 citronu
300 g hladké mouky

malinová marmeláda
cukr moučka na obalení

Předehřejte troubu na 200 °C. Vyšlehejte změklé máslo s cukrem a žloutkem do pěny, přidejte nastrouhanou mrkev a citronovou kůru a znovu promixujte. Přisypte hladkou mouku a zpracujte v hladké těsto, které ještě můžete chvíli zpracovat na lehce pomoučeném vále. Těsto by se vám nemělo lepit, ale zároveň by mělo být krásně vláčené, proto opatrně s moukou.

Pokud máte čas, nechejte těsto 30 minut odležet v lednici. Poté těsto vyválejte na asi 3 mm plát a vykrajujte 8 cm kolečka. Doprostřed každého dejte půlku lžičky malinové marmelády a přeložte. Kraje buď uzavřete vidličkou nebo přitlačte prsty, aby vám marmeláda při pečení nevytekla.

Pečte asi 15 minut na 200 °C nebo do zlatova. Po upečení ještě teplé kapsičky obalte v moučkovém cukru a nechte vychladnout. Nám víc chutnají jenom tak, protože náplň sama o sobě je sladká dost.

Leave a Reply