Chai latte

P
odzim je mé oblíbené roční období. Miluji, jak ještě sluneční paprsky zabarvují všechno kolem do nádherných barev, ale já už můžu vytáhnout svetry a zachumlat se do nich. Podle mě je to jedno z nejinspirativnějších období, kdy mám chuť pořád něco tvořit, být kreativní a hlavně snad už brzy to bude mé nejblíbenější období, protože se do něj narodí naše první miminko. Krásnější část roku si snad ani nemohl vybrat.

Už teď se těším, jak spolu budeme sedět zachumlaní v dece, poslouchat hudbu, pozorovat chladivá rána z okna a pít u toho litry sypaného čaje. Nebo chaie. Dříve jsem moc mléku neholdovala, ale teď v těhotenství si tělo o něj říká a chai je něco, čeho bych se teď upila. Podle mě je to ideální podzimní elixír, který zahřeje, zasytí a udělá dobře na duši. Minulý podzim jsem si koupila od Sonnentoru krabičku Chai – Polibek Orientu a zůstala mi tam celou tu dobu neotevřená. Až s prvními letošními chladnými dny jsem ji konečně otevřela a vařím si z ní moji verzi chai latte.

Tento příspěvěk nebyl sponzorován firmou Sonnentor.

2 porce.

500 ml plnotučného mléka (ale můžete vyzkoušet také třeba mandlové nebo sójové)
4 lžičky koření Chai – Polibek orientu od Sonnentoru
3 lžičky sypaného čaje (Earl Grey nebo jiný černý čaj)

1 Mléko přiveďte k varu a nechejte v něm vyluhovat čaj (řiďte se časem udaným na čaji). Poté přisypte i koření, pořádně promíchejte, přeceďte a tyčovým mixérem nebo šlehačem na mléko vyšlehejte do pěny. Podávejte ještě teplé posypané špetkou skořice nebo koření. 

Koření samo o sobě obsahuje cukr, takže už nemusíte doslazovat.

2 Responses

Leave a Reply